logotyp

Naše projekty a doplňkové aktivity

Flétničky

Flétničky

Hra na zobcové pětidírkové flétny není zaměřená pouze na rozvoj hudebních schopností, ale na celkový rozvoj osobnosti. Děti rozvíjí jemnou motoriku, správně se učí dýchat, procvičují správné držení těla a pomocí artikulačních cvičení a foukání do flétničky jsou děti podporovány také v logopedické oblasti.  Pětidírkové flétny jsou určené výhradně dětem předškolního věku.

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky
Cvičení pro děti předškolního věku od České obce sokolské motivováno zvířátky. Cvičení obsahuje přirozené cviky podle věku dětí - atletiku, gymnastické dovednosti, manipulaci s míčem a jiným náčiním. Děti na konci školního roku dostanou diplomy a další odměny. 

Mažoretky

Mažoretky
Tato aktivita je určena všem malým slečnám. Točení hůlkou není jen pro radost, ale také k uvolnění zápěstí. Děti se učí koordinaci pohybu a získavají smysl pro rytmus.

KNIHY-NAŠE BOHATSTVÍ ANEB BABIČKO, DĚDEČKU PŘEDČÍTEJ A VYPRÁVĚJ

KNIHY-NAŠE BOHATSTVÍ ANEB BABIČKO, DĚDEČKU PŘEDČÍTEJ A VYPRÁVĚJPro měsíc březen jsme si vytvořili vlastní projekt, který je zaměřený na rozvoj čtenářské pregramotnosti.


Děláme si tzv. "Knížkové dny", kdy děti nosí do školky své knihy a vyprávíme si o nich, filosofujeme nad myšlenkami vyplývajícími z textu či obrázku, vyrábíme knihy z ručního papíru, navštívíme knihovnu v Roudnici.

Projekt nemá předurčené a naplánované všechny činnosti a aktivity. Měl by se spontánně rozvíjet podle vzniklých situací a nápadů, které přijdou v souvislosti s těmi, které již budeme provádět. Prolíná Školním vzdělávacím programem tak, aby došlo k naplnění jeho cílů a záměrů. Neočekávané situace, které dají projektu další rozměr, jsou pro nás žádané. Proto uvítáme i vaše nápady a náměty k jeho realizaci.
https://www.facebook.com/

Created by © 2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign